ПРОЧИТАЈТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПРЕД ДА ГЛАСАТЕ!

Image Alt
номинирани книги

Прочитај што повеќе пред да гласаш

Soulfood

450 ден

Трагајте за хармонија внатре во себе,
тогаш сето она по кое трагате ќе најде пат до вас.

Можеме да имаме најдобри учители на светот.
Можеме да читаме феноменални инспиративни книги. Можеме да одиме на Тибет и да нè благословуваат свештеници на сите вероисповеди.
Но, кога конечно ќе сфатиме, тоа ќе биде само заради тоа што самите сме успеале. Никој не може да расте на место нас, ниту да учи наместо нас. Својот живот и својот пат ги одредуваме ние самите.

Категорија:
Сподели ја љубовта кон книгите

дополнителни информации

Издадена

2020 година

Издавач

Култура

Оценка

Уште нема мислења.

Напишете мислење за “Soulfood”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Мој профил
За гласање и нарачување на сајтот, може да се регистрирате како корисник или пак да се најавите со Facebook.
RCBAwards - Книга на годината 02 312 2708 info@kniganagodinata.mk