ПРОЧИТАЈТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПРЕД ДА ГЛАСАТЕ!

Image Alt
номинирани книги

Прочитај што повеќе пред да гласаш

Јарињата Брусе одат на базен

350 ден

Јарињата Брусе тргнаа накај пасиштето. На патот здогледаа нов знак на кој пишуваше: „Базен 200 метри“.
– Зошто да не отидеме таму годинава?, праша средното јаре.
– Плиииз, рече најмалото. – Така не ќе мора да поминеме преку мостот. Оној тролот е многу страшен!

Најголемото се согласи и трите јариња Брусе тргнаа накај базенот. Што мислиш, дали им успеа да се спасат од тролот?

Сподели ја љубовта кон книгите

дополнителни информации

Издадена

2020 година

Издавач

Арт Конект

Оценка

Уште нема мислења.

Напишете мислење за “Јарињата Брусе одат на базен”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Мој профил
За гласање и нарачување на сајтот, може да се регистрирате како корисник или пак да се најавите со Facebook.
RCBAwards - Книга на годината 02 312 2708 info@kniganagodinata.mk