ПРОЧИТАЈТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПРЕД ДА ГЛАСАТЕ!

Image Alt
номинирани книги

Прочитај што повеќе пред да гласаш

Стаклени сенки

200 ден

Јас

не можам да го создадам светот

ако вие тоа не го посакате.

 

Јас

не можам да ѝ бидам верен на убавината

ако таа постои само за мене.

 

Јас

не можам да сонувам

ако вие престанете да љубите.

 

Јас

не можам да ја посакувам светлината

ако вие се сокривате од неа.

 

Јас

не можам да бидам среќен

ако вие не верувате во невозможното.

Категорија:
Сподели ја љубовта кон книгите

дополнителни информации

Издадена

2020 година

Издавач

Антолог

Оценка

Уште нема мислења.

Напишете мислење за “Стаклени сенки”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Мој профил
За гласање и нарачување на сајтот, може да се регистрирате како корисник или пак да се најавите со Facebook.
RCBAwards - Книга на годината 02 312 2708 info@kniganagodinata.mk