ПРОЧИТАЈТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПРЕД ДА ГЛАСАТЕ!

Image Alt
номинирани книги

Прочитај што повеќе пред да гласаш

Зграда број 16

(2 оценки од читатели)

250 ден

Приказна напишана во вид на песничка која има за цел да ги представи различностите што ги поседуваат децата и ги прави посебни секое на свој начин. Сите различни но сепак исти, треба да бидеме горди на се она што го поседуваме и носиме во себе. Се инспирираме едни од други но сепак е најважно да сме задоволни и среќни, такви какви што сме.

Сподели ја љубовта кон книгите

дополнителни информации

Издадена

2020 година

Издавач

Арт Студио Батев

2 оценки за Зграда број 16

  1. Емилија

    Најубавата зграда, таму е најслатката девојка Анастасија

  2. Emili

    Најубавите Мартин и Анастасија живеат во таа зграда

Оценете ја книгата

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Мој профил
За гласање и нарачување на сајтот, може да се регистрирате како корисник или пак да се најавите со Facebook.
RCBAwards - Книга на годината 02 312 2708 info@kniganagodinata.mk