ПРОЧИТАЈТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПРЕД ДА ГЛАСАТЕ!

Image Alt
номинирани книги

Прочитај што повеќе пред да гласаш

Близначки

300 ден

… Јован стана од столот и ме повлече кон себе. Не му се спротивставував. Му се предадов. Во овој момент постоевме само ние двајцата. Долго време потиснатите желби како лава се излеваа од нашите тела кои согоруваа во овие моменти на сплотеност, на страст, на љубов.
„Ова ми беше најубавата ноќ во животот за која вредеше да се живее“, мислев. За ништо не жалам. Стојам пред Бога спремна да ги поднесам последиците за гревот што го направив со мажот на сестра ми. Тоа беа моите први мисли кога рано наутро полека се извлекував од неговата прегратка и мека постела.

Категорија:
Сподели ја љубовта кон книгите

дополнителни информации

Издадена

2020 година

Издавач

Култура

Оценка

Уште нема мислења.

Напишете мислење за “Близначки”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Мој профил
За гласање и нарачување на сајтот, може да се регистрирате како корисник или пак да се најавите со Facebook.
RCBAwards - Книга на годината 02 312 2708 info@kniganagodinata.mk