ПРОЧИТАЈТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПРЕД ДА ГЛАСАТЕ!

Image Alt
номинирани книги

Прочитај што повеќе пред да гласаш

Бисерното езеро

250 ден

Магична приказна за настанувањето на Бисерно езеро. Една врба Жална… со прекрасна зелена коса…едно прекрасно езеро… едно рипче Хана… една жаба Жана… кајсии… круши… цреши…и како во магичен сон, самовили…опкружени со мали бисерчиња создадени од солзи радосници! Самовилската добрина ја насети убавината. Магија како на сон!

Сподели ја љубовта кон книгите

дополнителни информации

Издадена

2020 година

Издавач

Арт Студио Батев

Оценка

Уште нема мислења.

Напишете мислење за “Бисерното езеро”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Мој профил
За гласање и нарачување на сајтот, може да се регистрирате како корисник или пак да се најавите со Facebook.
RCBAwards - Книга на годината 02 312 2708 info@kniganagodinata.mk