ПРОЧИТАЈТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПРЕД ДА ГЛАСАТЕ!

Image Alt
номинирани книги

Прочитај што повеќе пред да гласаш

Белиот шепот

200 ден

Еве ги ѕидовите, уште се тука,

како белодробни крила,

порозни за веднаш да го впијат поривот,

меката радост на срцето во послушание.

 

Рацете што се зафатиле некогаш со изобразување,

со образот, се тука вечно по ѕидовите

како задржан здив, како шепотот на бојата

во зачекорен(а) приказ(на) за Вистината…

Категорија:
Сподели ја љубовта кон книгите

дополнителни информации

Издадена

2020 година

Издавач

Антолог

Оценка

Уште нема мислења.

Напишете мислење за “Белиот шепот”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Мој профил
За гласање и нарачување на сајтот, може да се регистрирате како корисник или пак да се најавите со Facebook.
RCBAwards - Книга на годината 02 312 2708 info@kniganagodinata.mk